top of page

Výhody terapie rázovou vlnou


Rázová vlna zahŕňa použitie akustických (zvukových) vĺn na stimuláciu prirodzených liečebných procesov tela. Tieto vysokoenergetické vlny sa dodávajú na cielené oblasti tela, ako sú svaly, šľachy a väzy, pomocou špecializovaného zariadenia. Vlny vytvárajú mikrotraumu v tkanivách, čím spúšťajú liečebnú reakciu.


Výhody terapie rázovou vlnou:


Neinvazívna: Na rozdiel od chirurgických zákrokov je rázová vlna neinvazívna. To znamená, že nie sú žiadne rezy, žiadna anestézia a žiadne dlhé doby rekonvalescencie. Pacienti sa zvyčajne môžu vrátiť k svojim bežným aktivitám krátko po sedení.


Redukcia bolesti: Rázová vlna je veľmi efektívna pri redukcii bolesti, najmä pri stavoch ako je plantárna fasciitída a natiahnutie svalu. Pôsobí tak, že zvyšuje prietok krvi a znižuje zápal v postihnutej oblasti.


Zlepšené hojenie: Terapia stimuluje prirodzené liečebné mechanizmy tela. Tým, že podporuje obeh a tvorbu kolagénu, urýchľuje opravu poškodených tkanív a zlepšuje rekonvalescenciu.


Bez vedľajších účinkov liekov: Rázová vlna ponúka alternatívu pre liečbu bolesti, bez rizika závislosti, alebo vedľajších účinkov spojených s analgetikami.


Zlepšená pohyblivosť: Pacienti často zažívajú zlepšenú pohyblivosť kĺbov a rozsah pohybu po terapii rázovou vlnou. Toto je obzvlášť prospešné pre ľudí s ochoreniami ako je tzv. zamrznuté rameno, alebo stuhnutosť kĺbov.


Liečba chronických stavov: Rázová vlna môže efektívne liečiť chronické stavy, na ktoré iné terapie nereagujú. Je to obzvlášť cenná voľba pre osoby, ktoré bojovali s bolesťou dlhodobo.


Minimalizácia jaziev: Terapia pomáha rozkladať jazvy v postihnutej oblasti, čím znižuje bolesť a zlepšuje funkciu.


Prispôsobiteľná liečba: Rázová vlna sa dá prispôsobiť potrebám pacienta, čím sa stáva všestrannou liečebnou možnosťou pre rôzne problémy pohybového aparátu.


Pozitívne výsledky: Mnoho štúdií a klinických skúšok preukázalo účinnosť rázovej vlny. Stala sa obľúbenou voľbou športovcov aj tých, ktorí športom nevenujú.


Krátka doba trvania liečby: Typické sedenie terapie rázovou vlnou trvá pomerne krátko, približne 15 až 30 minút. Je vhodná aj pre zaneprázdnených ľudí.


Rázová vlna sa bežne používa na liečbu rôznych ochorení, vrátane:


- Plantárna fasciitída

- Tenisový lakeť

- Karpálny tunel

- Bolesti v bedrovej oblasti

- Výrastky - kalcifikáty

- Pätné ostrohy

- Chronické bolesti chrbta

- Bolesti kolena

- a inéRázová vlna je revolučnou a veľmi účinnou liečebnou metódou pre osoby, ktoré hľadajú úľavu od bolesti a zlepšenie funkcie pohybového aparátu. Jej neinvazívna povaha, schopnosť redukovať bolesť a schopnosť podporovať prirodzené liečebné procesy robia z nej cenný nástroj vo svete fyzioterapie a rehabilitácie. Ak zápasíte s chronickou bolesťou alebo problémami s pohybovým aparátom, konzultujte s fyzioterapeutom u nás.

Comments


bottom of page